Panele winylowe

Podłogi muszą współgrać ze stylem życia i wystrojem domu. Jest to bardzo trudny kawałek przestrzeni do zmiany, więc zawsze należy wybrać rozwiązanie, które będzie trwałe i praktyczne. Dlatego winyl zyskuje drugą młodość. Niestety prawda jest taka, że ​​ma złą opinię. Winyl, czyli polichlorek winylu (potocznie mówi się PCV) to nic innego jak syntetyczny polimer uzyskiwany poprzez polimeryzację chlorku winylu. Pamiętasz ten brzydki, przestarzały winyl z lat 80., często mylony z linoleum? Oczywiście, że tak. To chyba pierwsza rzecz, o której myślisz, kiedy słyszysz „podłogi winylowe”.

Ale świat podłóg winylowych zmienił się. W rzeczywistości podłogi winylowe ewoluowały bardziej niż jakikolwiek inny rodzaj podłogi w ostatniej dekadzie. Każdego roku producenci winylu prześcigają się, tworząc bardziej realistyczny wygląd, a nawet fajniejsze funkcje. Dziesięć lat temu właściciele domów byli zmuszeni wybierać między drewnem a laminatem drewnopodobnym. Te dni przeminęły. W rzeczywistości w ciągu ostatniej dekady nastąpiła rewolucja technologiczna w branży podłóg. Wiem wiem. Rewolucja technologiczna? Na podłogi ? Ale to prawda. Panele winylowe mają kilka własnych trendów, ale dodatkowo są obecnie modne. Płyty winylowe, pierwotnie dedykowane dla powierzchni komercyjnych, trafiają do większej liczby domów niż kiedykolwiek wcześniej. Dzięki zaawansowanej technologii producenci winylu mogą opracowywać szokująco realistyczne płytki i deski naśladujące naturalny wygląd, taki jak drewno i kamień. Mają także możliwość tworzenia niepowtarzalnego, dekoracyjnego wyglądu, niedostępnego obecnie w żadnym innym stylu podłóg. Przygotuj się na wspaniały wygląd drewna, naturalny kamień, metaliczny wygląd i wiele innych. Winyl podbija świat podłóg w 2019 roku.

panel winylowy w salonie

Ciągle tworzona jest lepsza technologia, która sprawia, że ​​podłogi winylowe przypominają np. prawdziwe drewno liściaste. Niezależnie od tego, czy to będzie rustykalny dęb, czy bardziej współczesny gładki klon, przemysł podłóg winylowych szybko stworzy efekt wizualny, który będzie prawie niemożliwy do odróżnienia od prawdziwej oferty. Elegancki i ponadczasowy marmur to jeden z tych stylów, który nigdy nie wyjdzie z mody. Marmur znany jest z wyjątkowego żyłkowania i wspaniałej półprzezroczystości. Jest miękki i porowaty. W 2019 roku zobaczysz wiele marmurowych wyglądów wśród paneli winylowych.

Trawertyn. Chcesz, aby wyglądało na to, że mieszkasz w zamku? Trawertyn jest podłogą zamków i starożytnej architektury. Ale zyskuje na popularności dopiero w 2019 roku. Wszechstronne, neutralne kolory z charakterystycznymi wzorami i żyłkami to ponadczasowy wygląd, który można teraz znaleźć w niedrogim, łatwym w konserwacji winylu.

Wodoodporny (WPC) winyl

WPC oznacza drewno-kompozyt, ale jest również powszechnie nazywany wodoodpornym rdzeniem.

Deski winylowe WPC i podłogi winylowe WPC są najbardziej znane z tego, że są w 100 procent wodoodporne. Są wzmocnione wycięciem ze specjalnym wodoodpornym rdzeniem, który sprawia, że ​​idealnie nadają się do prawie każdego pomieszczenia w domu. Dlatego nie tylko wodoodporność sprawia, że ​​WPC jest jednym z najgorętszych trendów na rynku podłóg. Wygląd i realizm są na najwyższym poziomie. Zobaczysz deski winylowe WPC z nadrukami naśladującymi najgorętsze trendy w drewnie, w tym postarzany wygląd, który może oszukać nawet wprawne oko.

WPC po raz pierwszy zaczęła zdobywać popularność w przestrzeniach komercyjnych. Czy zauważyłeś, że nagle wszystkie restauracje i sklepy spożywcze zaczęły zmienić podłogi przypominające drewno? Byłabym skłonna założyć się, że to w rzeczywistości winyl i prawdopodobnie winyl WPC. Teraz winyl WPC przenosi się do domów, gdy właściciele odkrywają jego trwałość i wszystkie zalety posiadania w pełni wodoodpornej podłogi. Zobaczysz je w całym domu, ale szczególnie w kuchniach, łazienkach i piwnicach.

Podłogi winylowe mają na celu ułatwienie Ci życia. Mniej konserwacji, łatwiejsza instalacja, większa żywotność. Powiedziałam to wcześniej i nadal jest prawdą: winyl jest podłogą dla zapracowanych właścicieli domów.

Główne cechy podłóg winylowych:

Panele winylowe są wodoodporne, mają usztywnienie dlatego są cichsze od klasycznych paneli, ogromna łatwość pielęgnacji, różne rozmiary imitujące płytki deski lub beton dają nieograniczone możliwości ich stosowania.